Marionetka z papieru – warsztaty

MARIONETKA Z PAPIERU

Marionetka z papieru

Miro Dusa / Słowacja

Warsztaty dla osób zainteresowanych teatrem lalek: dzieci, rodziców, nauczycieli, animatorów kultury, wielbicieli sztuki animacji teatralnej. Ludzi, którzy chcą się bawić, którzy chcą odkrywać swoje umiejętności i rozwijać wyobraźnię.

Narzędziem pracy będzie papier, nożyczki, klej i farby.
Warsztaty to spotkanie z papierem i wszystkim co się z nim wiąże. Nie zdajemy sobie sprawy jak naturalnym towarzyszem naszego życia jest papier. Wokół nas istnieje wiele różnorodnych gatunków papieru o różnej jakości, użyteczności i funkcjonalności. Spróbujmy odkryć jego właściwości i ukryty potencjał. Nauczymy się „wielu rzeczy o nim” i zrobimy „dużo rzeczy z niego. ”

Na początku zabawa. Zbadamy i odkryjemy tajemnice papieru. Jego artystyczne i ekspresyjne możliwości. Poznamy go przez dotyk badając (grubość, twardość, kruchość…) przyjrzymy się jego właściowściom sprawdzając (kolor, dekoracyjność, przejrzystości…). Skorygujemy stare spojrzenie na dobrze nam znaną wiedzę o papierze.

Będziemy eksperymentować by przeżyć wspaniałą i niezapomnianą przygodę… przygodę z papierem.

Warsztaty poprowadzi projektant i scenograf, mgr Miroslav Dusa, wieloletni wykładowca na katedzrze sztuki lalkarskiej VŠMU w Bratysławie oraz na Wydziale Animacji Filmowej VŠMU- Bratysława.

04.10.2017, 05.10.2017, 06.10.2017, 07.10.2017 godz. 13:30
Czarna Sala, ul. Słowiańska 13
wiek: od 10 roku życia
czas trwania 90-180 min.

Tekst alternatywny Tekst alternatywny