Pan Pociąg

Pan Pociąg

Teatr Trukitrek / Hiszpania

Reżyseria: Josep Piris
Aktorzy/lalkarze: Kiko Lozano, Magda Mane, Lu Pulici
Goście specjalni: Jessica Arpin, Alex Parri, Giuseppe Giannini, Luca Fucili, Enrico Partisani, Chiara Ortis
Twórcy: Josep Piris, Lu Pulici
Projekt scenografii: Josep Piris
Konstrukcja scenografii: Luca Fucili, Lu Pulici, Josep Piris
Operatorzy kamery: Lu Pulici, Bernardo Brizi
www.trukitrek.net

„Pan Pociąg” opowiada o relacji pomiędzy bezpańskim psem a samotnym, zrzędliwym i w jakimś sensie, nieprzystępnym starym człowiekiem, który mieszka na stacji kolejowej, koło której już nikt nie przechodzi. Od ich pierwszego spotkania starzec nie chce mieć nic do czynienia z psem, ale pies w niewytłumaczalny sposób obdarza go sympatią zamieniając go w obiekt swoich uczuć.
Starzec zirytowany ciągłym szczekaniem psa, jego nieposłuszeństwem porzuca go daleko od stacji, lecz ten wbrew jego woli, merdając ogonem radośnie do niego wraca. Starając się pozbyć psa, zdesperowany, stary człowiek ciągle zabiera go coraz dalej i dalej, lecz pies zawsze wraca.

Aż do pewnego dnia, kiedy, ku zaskoczeniu starca, pies nie wraca uświadamiając człowiekowi, że ten nie umie już bez niego żyć.

„Pan Pociąg” jest baśnią pełną ironii i humoru, opartą na surrealistycznej więzi „miłość- nienawiść”. Historia opowiada o osobistej walce, w której pozory i dziwaczność sytuacji pojawiają się na przemian z czułością i humorem. To poetycka opowieść o samotności.
„Pan Pociąg” jest inspirowany opowiadaniem „Niebieski Pies”, napisanym przez poetę i scenarzystę Tonino Guerra. To połączenie teatru i kina.

 

Zamek w Kwidzynie – ul. Katedralna 1

02.10.2019 – godz. 17:30

Czas trwania: 50 min

Wiek: 6+