Spadochron

Spadochron

Stephen Mottram’s Animata / Wielka Brytania

Inscenizacja, reżyseria, występuje: Stephen Mottram
Muzyka: Sebastian Castagna
www.stephenmottram.com

„Spadochron” to zabawna i hipnotyzująca historia o młodości, miłości i konfrontacji ze starością. Uzbrojony w cudowną muzykę Sebastiana Castagna i naręcze magicznych różdżek o białych czubkach, lalkarz Stephen Mottram wyczarowuje swoich bohaterów znikąd.
Bawi się sposobem, w jaki nasz mózg odnajduje sens rzeczy, które widzimy i ukradkiem wkręca nas w świat ruchu, zamieszkały przez urzekających, nieistniejących aktorów.

W 1971 roku Gunnar Johansson połączył białe markery z 12 kluczowymi punktami na ciele ubranego na czarno aktora, a filmował go poruszającego się na czarnym tle. Kiedy film odtworzono, z zaskoczeniem stwierdził, że poruszające się białe punkty, widziane na ekranie w odniesieniu do siebie nawzajem, zawierają tyle informacji, że widz mógł nie tylko rozpoznać poruszającą się postać, ale również jej płeć, wiek i nastrój.

W „Spadochronie” Stephen Mottram korzysta z odkryć Johanssona, aby stworzyć odwrotność techniki przechwytywania ruchu (motion capture). Białe końcówki licznych magicznych różdżek uwidaczniają efemeryczne postacie, których życie z troską kończymy.

Zamek w Kwidzynie – ul. Katedralna 1

03.10.2019 – godz. 19:30

Czas trwania: 45 min

Wiek: 16+