Wystawa Jimmy Davies

Wystawa twórczości
Jimmy Davis

Duży Teatr – ul. Katedralna 18

OTWARCIE WYSTAWY 01.10.2019 – godz. 17:00
Foyer Dużego Teatru – ul. Katedralna 18

Czas trwania: 1-5.10.2019
www.facebook.com/LaCapraBallerina

Mam zaszczyt brać udział w niezwykłej formie wyrazu artystycznego, jaką jest lalkarstwo. Zawsze ciekawiło mnie znaczenie kierownika obsady w filmie lub sztuce teatralnej… co właściwie robi, aby różnicować kandydatów przy tworzeniu obsady do filmu czy przedstawienia? Wybrać australijskiego gwiazdora filmów akcji, aby zagrał Hamleta? A może prawdziwego Afroamerykanina do roli Otella…? Kierownik obsady przebiega wzrokiem po zdjęciach portretowych aktorów… ja podnoszę nóż i dłuto!

James Davies – rzeźbiarz lalek

Jimmy Davies jest ilustratorem, rzeźbiarzem i lalkarzem, a także współtwórcą Teatru La Capra Ballerina. Jako ilustrator pracuje głównie w Nowym Jorku dla Society of llustrators i Penthouse’a.
Większość z jego prac z dziedziny konstrukcji lalek można podziwiać na pokazach jego teatru, ale tworzy również lalki i scenografię dla innych grup i teatrów. W swojej pracy używa głównie drewna, jako, że lubi je najbardziej, ale pracuje również z papier machè, pianką, lateksem i materiałami mieszanymi. Dzięki doświadczeniom edukacyjnym artysty i jego wcześniejszej pracy w charakterze ilustratora, jego lalki posiadają bardzo wyrazistą estetykę. Jimmy Davies mieszka z rodziną w Toskanii we Włoszech i podróżuje po świecie z organizowanymi przez siebie warsztatami, przedstawieniami, konsultacjami i projektowaną scenografią.

Współpracował z Arena di Verona, Napoli’s Nuovo Teatro Nuovo, Melem Gibsonem przy filmie „Pasja”, Salvatore Gatto, Alberto de Bastiani, Andreą Brugnera, Chuncheon International Puppet Festival and Museum, Marionettart Accademia dellaF in Pinerolo.
Z Teatrem La Capra Ballerina artysta objeżdża Amerykę południową, Meksyk, Azję i Europę dając przedstawienia we wszystkich możliwych miejscach i sytuacjach, od teatrów i festiwali przez biblioteki i galerie sztuki do placów, ulic, lasów i pól ryżowych.