Diorama

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit luptatem accusantium doloremque laudanti.

Follow Me On Instagram
Search
back to top

Filmy animowane

Videocast + Filmy animowane
Początki animacji
Małgorzata Sady / POLSKA
06.10.2020, godz. 20:30 – PREMIERA
14+

Małgorzata Sady od końca lat 70 jako kuratorka, uczestniczka, tłumaczka i twórczyni projektów artystycznych współpracuje z centrami sztuki, festiwalami filmowymi i teatralnymi w kraju i zagranicą. Pisze i mówi o filmie, sztuce i literaturze, fotografuje, maluje, tworzy przestrzenie dźwiękowe. Pracuje przy realizacji filmów dokumentalnych i animowanych. Wykłada na Wydziale Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

Związana z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Animowanych „Animator” w Poznaniu (uczestniczyła w grupie założycielskiej). W 2010 wraz z Marcinem Giżyckim zrealizowała film dokumentalny „Alfred Schreyer z Drohobycza”.
Od lat współpracuje z Braćmi Quay, m.in. przy realizacji filmu „Inventorium śladów” (asystentka reżyserów i autorka improwizacji muzycznych) i „Maska” (adaptacja). Jest autorką tekstu książki kinematograficznej „Inventorium śladów”, wizualnie opracowanej przez Braci Quay.

Od 2008 jest kuratorką programu filmowego Międzynarodowego Festiwalu Teatru Lalkowego i Filmu Animowanego dla Dorosłych „Lalka też człowiek” w Warszawie. Od 2010 przygotowuje programy animacji dla Festiwalu ANIMO w Kwidzynie.

Videocast + Filmy animowane
Rekonstrukcje zaginionych i niezrealizowanych filmów wraz z dodatkiem muzycznym na końcu
Małgorzata Sady / POLSKA
Bruce Checefsky / USA
Yola Kudela / LONDYN, PARYŻ, POLSKA
10.10.2020, godz. 19:00 – PREMIERA
14+

Bruce Checefsky jest fotografem, twórcą krótkich, niezależnych filmów, które były pokazywane na całym świecie – od MoMA i Anthology Film Archives po Tate Modern i Rotterdam Film Festival. Checefsky znalazł dla siebie wyjątkową niszę, tworząc na nowo abstrakcyjne i awangardowe filmy krótkometrażowe z Europy Wschodniej od lat dwudziestych do czterdziestych XX wieku, które albo zostały zagubione, zniszczone, albo wymyślone / napisane, ale nigdy nie sfilmowane.

Jola Kudela ukończyła PWSFTViT w Łodzi (magister sztuk pięknych w zakresie animacji i efektów wizualnych odbyła szkolenie na wydziale filmu animowanego w CFT Gobelins w Paryżu. Po 20 latach doświadczenia jako kompozytor (Nuke Flame, MPC, DNeg, The Mill) obecnie pracuje jako reżyser multimedialny, dyrektor artystyczny i nadzorca wizualny.