Diorama

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit luptatem accusantium doloremque laudanti.

Follow Me On Instagram
Search
back to top

Wystawa 15

FOYER TEATRU
ul. Katedralna 18
06-10.10.2020
DAWID ZAŁĘSKI / POLSKA

OTWARCIE WYSTAWY
06.10.2020 godz. 17:30

bez ograniczenia wieku

Dawid Zalesky, experience i site specific designer. Zajmuje się scenografią użytkowa i projektami site specific ze szczególnym uwzględnieniem odbioru sensorycznego (wykorzystującego zmysły). Wielbiciel praktykowania idei za którymi stoją słowa: Wanderlust, Churching, Slowness, Mindless.
Ukończył studia na Akademii Teatralnej [DAMU] w Pradze – katedrę Scenografii Dramatycznej oraz Scenografii Alternatwnej ze specjalizacją Site Specific. Był stypendystą ENSAMMA – Olivier de Serres w Paryżu. Poza scenografią i designem zajmuje się projektowaniem graficznym. W swojej działalności łączy wiele mediów z obszarów sztuk wizualnych.
Jest współtwórcą i uczestnikiem licznych projektów oraz festiwali m.in.: Prague Biennale 2, Survival Wrocław, Łódź Design Festival, Gdynia Design Days, Wawa design Festiwal, Festiwal ASVOFF, Prague Quadriennale, Festiwal Przemiany. Jego prace pokazywane były w instytucjach na całym świecie, min.: Tabloid Gallery w Tokio, Centrum Pompidou w Paryżu, czy warszawskich: Centrum Nauk Kopernik, Narodowy Instytut Audiowizualny, Zachęta
Narodowa Galeria Sztuki. Kurator festiwalu Nowe Epifanie w Warszawie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2020. Aktualnie współpracuje z Opera Królewska w Warszawie. Grafik festiwalu ANIMO Kwidzyn.